Třívrstvé dřevěné podlahy

TŘÍVRSTVÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY

 

Třívrstvé dřevěné podlahy jsou vhodnou náhradou za laminátové plovoucí podlahy nebo podlahy z masivních parket. Skládají se ze tří vrstev dřeva lepených k sobě. Z tvrdého dřeva je vyrobena pouze horní nášlapná vrstva, dále středu neboli jádra a protitažné spodní vrstvy. První vrstva tvoří dekor dřevěné podlahy, který je dostupný v mnoha designech. Spodní dvě vrstvy tvoří konstrukci lamel a jsou lepeny křížem. Tato vrstva zajišťuje, že je třívrstvá dřevěná podlaha stabilnější. Třívrstvé dřevěné podlahy dále pak dělíme podle počtu lamel na jednolamelové ( vzor prkno ), dvoulamelové ( vzor širší parkety ) a třílamelové ( klasický parketový vzor ). Počet lamel určuje konečný vzhled podlahy. Výhodou této podlahy je renovace broušením, což výrazně prodlužuje její životnost, také její hřejivost, pružnost a nízká kroková hlučnost.

Jak se vyrábí třívrstvá dřevěná podlaha ?

Třívrstvá konstrukce dřevěné podlahy vzniká střídavým lepením jednotlivých vrstev v podélném a příčném směru. Tím se vyrovnávají síly pnutí. Protitahová dýha zajišťuje nejvyšší stabilitu podlahy. Tak si parkety po celou dobu životnosti uchovávají správný tvar. Navíc je u dřevěných podlah vytvořena nášlapná vrstva z pomalu dorůstajícího dřeva jehličnanů - to je velké plus pro ekologickou i ekonomickou stránku věci.
 

Dvouvrstvé dřevěné podlahy

 

Dvouvrstvá dřevěná podlaha je ideální dřevěnou podlahovou krytinou především, když chceme pokládat na podlahové topení. Je to kompromis mezi masivní dřevěnou podlahou a třívrstvými plovoucími podlahami. Jejich předností je nízký tepelný odpor. Tvarem připomínají klasické parkety.

Dvouvrstvá dřevěná podlaha se skládá z nášlapné vrstvy z ušlechtilého dřeva a spodní protitahové vrstvy z kvalitní překližky. Takové složení zajišťuje perfektní rozměrovou stabilitu podlahy při zachování dostatečně silné nášlapné vrstvy z kvalitního materiálu. Dvouvrstvé podlahy jsou určeny výhradně k celoplošnému lepení. To zajišťuje nízkou hlučnost oproti plovoucí podlaze a při montáži na podlahové topení se celoplošné lepení doporučuje i s ohledem na lepší prostupnost tepla.

Dvouvrstvé dřevěné podlahy jsou nejlepším řešením pro podlahové topení vzhledem k nízkému tepelnému odporu. Kombinuje vlatnosti jako je stabilita, vysoká hřejivost a dlouhá životnost.