Plovoucí podlahy / laminátové podlahy

Laminátové plovoucí podlahy

 

Laminátové plovoucí podlahy patří mezi nejrozšířenější podlahové krytiny. Jejich hlavní výhodou je skvělý poměr kvality a ceny, rychlá a snadná montáž, odolnost vůči zátěži, otěru, barevná stálost, snadná údržba, hygieničnost a dlouhá životnost. Plovoucí laminátové podlahy se mohou pokládat i na podlahové topení. Někteří výrobci vylepšují povrch podlah i protiskluzovou úpravou.

 

Laminátová podlaha je vrstvená podlaha a skládá se ze čtyř různých vrstev. Jejich základem je dřevěná nosná deska, výjimenčně dřevovláknitá deska s fenolovou pryskyřicí. Na ní se aplikuje protitahová vrstva, která stabilizuje tvar lamel. Náleduje dezénová nášlapná vrstva z potištěného papíru, který dává podlaze její jedinečnou tvář. Jelikož se vzor tiskne důmyslnými tiskovými technologiemi, nabízí výrobci nepřeberné množství designů, vzorů a barevných odstínů. Poslední vrstvou je průhledná krycí vrstva odolná proti opotřebení, zajištǔje ochranu proti skvrnám, nárazům, poškrábání a chemikáliím používaných v domácnostech. Jednotlivé vrstvy se k sobě lepí lisováním probíhajícím za vysokých teplot, tzv.laminováním.

 

Laminátová podlaha má i své nevýhody. Na rozdíl od dřevěných podlah nelze laminátové lokálně opravit zbroušením a opětovným přelakováním. Laminát je také o něco chladnější a při chůzi hlučnejší. Při větší vlhkosti také hrozí riziko nabobtnání a pokroucení základové desky.

Proto nedoporučujeme tyto podlahy umisťovat do koupelen nebo prostorů, kde je vysoká vlhkost.

 

Ať už dáváte přednost modernímu nebo tradičnímu stylu, u laminátových podlah si můžete vybírat z nejrůznějších velikostí prken, dřevěných dekorů, nepřeberného množství barev a mnoha krásných textur a drážek.